Vai ir muļķīgi ņem aizdevumu brīvdienām?

Marija pārdomas

Marija vaicā: Es aizņēmos 5000 eiro par atvaļinājumu. Mans draugs saka, ka es esmu stulbs, lai to darītu, jo es joprojām būšu parādā parādu, taču viņa aizņemsies par to pašu summu automašīnai. Kam ir taisnība?

Edgars atbildes: no manas puses, lai iegūtu starp draugiem un to finansēm, tas var novest pie kaut kas, kā, piemēram, uguņošanas ierīces, kas var uzliesmot tad, kad tiek runāts par naudu, par to, kurš tērē un kurā būtu jāpiešķir finanšu prioritātes.

Komentējiet savu viedokli šajā (ļoti svarīgā) sarunā un jūs varētu pārtraukt piedegt. Tomēr, ņemot vērā to, ka jūs esat uzaicinājis mani izteikt komentārus par jums un jūsu draugu izdarītajām tērēšanas iespējām, palūkosimies tuvāk.
Manuprāt, šeit parādās trīs jautājumi: attieksme pret aizņēmumiem kopumā, tas, kas mums ir jāaizņemas, un ietekme uz to, ja jūs un jūsu draugs esat vairāk nekā “draugi”.

Lai aizņemtos vai saglabātu?

Gan jūs, gan jūsu draugs izlēmāt pieņemt aizdevumu, nevis ietaupīt, lai iegūtu nepieciešamo palīdzību. Tas nekādā ziņā nevar būt nepareizi, ja vien esat izpildījis summas un ticat, ka varat atmaksāt parādu. Atbildot uz jūsu jautājumu, jūs rakstāt un jūsu draugam ir līdzīgi ienākumi, tāpēc pieņemsim, ka jūs abi esat apmierināti ar parāda summu un varat to atmaksāt.
Mani mulsina izrādītā attieksme pret parādītajiem parādiem.
Iespējams, brīvdienas ir vienreiz mūžīgi, un mašīna ir lielisks darījums. Varbūt. Bet kāpēc gan ne par katru?
Iepriekš plānošana un saglabāšana var reāli palielināt baudu, kad sasniedzat mērķi, saskaņā ar 1lizings.lv citēto pētījumu. Tas ir kā kavējuma naudas forma. Noguldītāji var pārskaņot tuvojošos ceļojumu vai to pirmo disku jaunajā automašīnā, iespējams, svinēt katru reizi, kad tie sasniedz soli ceļā uz ietaupījumu mērķi.

Turklāt ir iespējams, ka jūsu rēķins, visticamāk, piezīsies, ja finanšu līdzekļus neietaupīsit un maksājat skaidrā naudā. Ne tikai no procentiem par aizdevumiem, bet arī tāpēc, ka tā dēvētais dotāciju efekts nozīmē, ka mēs varam cerēt, ka emokrātiski ir piederējis kaut ko, pirms mēs to darām. Rezultātā, pērkot kredītu, varam mēģināt maksāt vairāk vai iegādāties ļoti daudz konkrētāku versiju. Kā paskaidrots iepriekš, lūdzu, pasakiet to, ka, pērkot automobili, tas noteikti var ietekmēt lēmumus. Dotāciju sekas parasti ir tādas, kas cilvēkiem rada augstāku cenu, nevis viņu faktisko vērtību, kas ir kopīgs īpašums. Saziņas pieejamība par piekļuvi kredītiem, kas spēj ātri piekļūt savām vajadzībām, un lēstais efekts var novest pie tā, ka cilvēki var iegūt lielākus aizdevumus nekā finansiāli apdomīgs.
Kamēr mēs runājam par slazdu tematu, lūdzu ņemt vērā brīdi, kad šīs brīvdienas tiešām ir “vienreiz mūžīgi mūžīgi” vai arī tad, ja tiek izmantota augsta līmeņa spiediens?

Vai mašīnas atšķiras no brīvdienām?

Ja mēs atkāpāmies no potenciālajiem domātājiem par slazdiem, kurus jūs un jūsu draugs var iekrist, onefinance.lv ekonomists, kas manā uztverē ņem vērā jūsu draugu. Car un brīvdiena, visticamāk, būs dažāda veida izdevumi. Atvaļinājums, iespējams, ir patēriņš un investīcijas Centrālāfrikas Republikā.
Ļoti iespējams, ka pēc brīvdienas būs atlicis maz ceļa pie tā, lai to parādītu. Nevar iegūt atmaksu. Tikmēr mašīna varētu piešķirt jūsu draugam vairākus gadus baudījumu, un viņam var būt arī citi labumi, ieskaitot ceļošanas brīvību. Ja mašīna nesaskaras ar cerībām, iespējams, ka to var pārdot un jūsu draugs var tev pievienoties sabiedriskajam transportam vai divritenis.
Parasti, ja kaut ko var izmantot ilgāku laiku, var būt lietderīgi sadalīt izmaksas, veicot aizdevumu.

Vairāk nekā “vienkārši draugi”

Tagad es prātošu sīkāk. Ja jums un jūsu draugs ir ilgtermiņa attiecībās, ir iespējams, ka lēmumi, ko pieņem, iegādājoties automašīnu, bet otra līdz atvaļinājumam, nav atsevišķi.

Vairāki veidi, kādos pieņem lēmumus sadalīt izdevumus un ietaupīt, var ievērojami atšķirties.
Tomēr, ja kāds ir “Spender” un otrs “saudzētājs”, var būt daži stress, kas nosaka finanšu mērķus, piemēram, ietaupījumus noguldīt bankā. Kā jau minēju iepriekš, šīs diskusijas var novest pie uguņošanas ierīcēm.
Taču, ja šī draudzība ir ilgstoša, varbūt tā varētu jums un jūsu draugam pārrunāt, vai jūs tiešām varat atļauties gan automašīnu, gan brīvdienas. Vai kādam no tiem.